Welcome to Lunchbox Munchbox 2022! Please update your child's 2022 class (login -> manage children)

Collection: Meals

Order multiple meals for tomorrow and beyond. Order by Wednesday midday (noon) to get your meals delivered as soon as the FOLLOWING day (Thursday). All meals include a serving of fresh seasonal fruits.
49 products
  • Chocolate Milk
    Regular price
    $2.90
    Sale price
    $2.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strawberry Milk
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Full Cream Milk
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nudie 100% Apple Juice
    Regular price
    $3.20
    Sale price
    $3.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nudie 100% Tropical Juice
    Regular price
    $3.20
    Sale price
    $3.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nudie 100% Orange Juice
    Regular price
    $3.20
    Sale price
    $3.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Original Soy Drink
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocolate Soy Drink
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Coconut Water
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pizza Wrap
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sushi Rolls - Tuna
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sushi Rolls - Cucumber
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sushi Rolls - Avocado
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sushi Rolls - Teriyaki Chicken
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sushi Roll Pack
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tobiko Roll (GF Available)
    Regular price
    from $11.00
    Sale price
    from $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Salmon & Avocado Roll (GF)
    Regular price
    from $11.00
    Sale price
    from $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sushi Wrap - California
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sushi Wrap (GF Available) Regular price $5.00
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Seared Salmon Nigiri (GF)
    Regular price
    from $11.00
    Sale price
    from $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sushi Ebi (GF)
    Regular price
    from $11.00
    Sale price
    from $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken, Lettuce and Mayo Wrap (GF Available)
    Regular price
    from $7.00
    Sale price
    from $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ham, Cheese and Tomato Wrap (GF Available)
    Regular price
    from $7.00
    Sale price
    from $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tuna, Mayo and Salad Wrap (GF Available)
    Regular price
    from $7.00
    Sale price
    from $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese and Salad Wrap (GF Available)
    Regular price
    from $7.00
    Sale price
    from $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vegetarian Pasta (GF Available)
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • House-made Napolitana Pasta (GF Available)
    Regular price
    from $6.50
    Sale price
    from $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken Fried Rice (GF Available)
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vegetarian Fried Rice (GF Available)
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chickee Bites (GF)
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sausage Roll Bites
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Bolognaise Pasta
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mild Butter Chicken (GF Available)
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Pie (GF Available)
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicken and Vegetable Pie
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mild Beef Nachos (GF)
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spinach & Feta Roll Bites
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Moosies
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Snapstix
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sugar-Freezies Ice Blocks (GF)
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jelly Cups
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Crunchy Rice Crackers
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Cocoa Choc Chip Muffins
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Baked Mini Pretzels
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Corn Cob (GF)
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Creation Fresh Popcorn (GF)
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Crunchy Vege Mix (GF)
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Edamame (GF)
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mixed Berry Yoghurt Cup (GF)
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out